Artdeco a Glov sleva 40% při zadání kódu VMD40
  >  Kamínková technika

Kamínková technika

Vyzkoušejte s námi malování na kameny a zapojte se do kamínkování. Výtvarné techniky, která ovládla sociální sítě. Odreagujte se a udělejte radost i ostatním! 

Proměňte obyčejný kámen v krásnou a originální dekoraci. Nechte se inspirovat a naučte se s námi malovat na kameny, které si přinesete z procházky nebo přivezete z dovolené. Malovat na kameny zvládne opravdu každý! Dospělí se skvěle odreagují a děti budou mít zábavu na dlouhé hodiny. 

Materiálu pro tvorbu je všude dostatek
Vydejte se na procházku a přineste si domů kámen. Na první pohled něčím zajímavý, ideálně plochý nebo mírně zakulacený, dostatečně veliký, aby se vám na něj dobře kreslilo, a hladký. Malování na kámen s hrubým povrchem bude obtížnější. Kámen po přinesení z venku očistěte kartáčkem, omyjte ho mýdlovou vodou a důkladně ho osušte. 

kaminková mandala

Podklad je základ : 
Kámen doporučujeme před malováním natřít bílou podkladovou barvou. Vaše malba lépe vynikne! Výjimkou jsou akrylové barvy, které mají vyšší krycí schopnost. S nimi můžete malovat přímo na kámen. 

mandala z kamínků 

Dodržujte čas schnutí! 
Na malování jsou nejlepší akrylové barvy. Rychle usychají a po zaschnutí jsou voděodolné. Využít však můžete i anilinové nebo temperové. Barvy můžete nanášet štětci nebo pěnovou houbičkou, která vám vykouzlí zajímavý efekt. Menší děti se mohou vyřádit s prstovými barvami nebo s barevnými fixami.

hvězdná znamení na kamínkách

 Na obtáhnutí obrysů se skvěle hodí akrylové pero nebo černá tuš. 

Po zaschnutí barev obrázek zafixujte akrylovým lakem nebo obyčejným lakem na vlasy. Malbu ochráníte před odřením, vlhkem i otěrem a dodáte ji lesk. Lak stříkejte z větší vzdálenosti a radši v několika vrstvách, aby se vám obrázek nerozpil! 

Zapojte se s námi do kamínkování a udělejte někomu radost! 
Zpříjemněte si procházku a vyrazte s dětmi hledat malované kamínky nebo v blízkosti svého bydliště rozmístěte své vlastní výtvory. Malované kameny totiž ovládly sociální sítě. Svými výtvory i úlovky se chlubí nejen děti, ale i dospělí. Pochlubte se taky!


Základní postup, jak vytvořit malovaný kámen, jsme vám ukázali. Teď už je jen na vás, jak moc popustíte uzdu své fantazii a kam kamínek umístíte. Jen pamatujte na to, že kamínek by měl být umístěný na dobře viditelném místě, aby mohl někomu udělat radost, a být označený názvem facebookové skupiny a směrovacím číslem, aby bylo jasné, kde kamínek vznikl. 

kamínkové mandaly barevné

Mimochodem, krásnou inspirací pro vás může být web elspethmclean.com, ze kterého pocházejí kamínkové mandaly a další krásná díla z tohoto článku.© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ