>  Kosmetika  >  Haar  >  Styling-Produkte  >  Dauerhafte Haar
Wir bieten nur Artikel an, die wir auf Lager haben

Chci trvalou – jakou zvolit?

My ženy nemáme rády fádní stálost našeho účesu ani celkového vzhledu. Pokud jste měla po celý život rovné vlasy jako většina dívek a dam, je možné, že toužíte po změně. Rozhodla jste se pro trvalou? Pomůžeme vám zorientovat se ve světě stálých kudrlin.

Egypt – kolébka civilizace i trvalé ondulace

Už naše předchůdkyně ve starověkém Egyptě si uměle vytvářely kudrnaté vlasy. Jednoduše na ně nanesly bahno, natočily na dřívko a nechaly na slunci uschnout. Bohužel jim to vydrželo jen do té doby, než si vlasy umyly. Ty, které na čistotu moc nedaly, tak měly kudrny možná i týden.

My, současné ženy, máme štěstí, že vlastníme recept na dlouhodobě změněný tvar vlasů. Moderní trvalá ondulace vznikla ve 30. letech minulého století a její techniky se neustále zdokonalují.

Jak funguje trvalá

Nechápete, jak je možné, že jsou vaše vlasy schopny takové proměny na tak dlouhé období? Jak určitě předpokládáte, je v tom chemie. Na vlasy se nejdříve aplikuje preparační voda, která uvolní spoje mezi buňkami ve vlasu. Když se tato vlákna uvolní a vlasy se natočí na natáčky, mohou se vlásky přizpůsobit novému tvaru. Poté se nanese další vrstva preparace a chvíli nato ustalovač. Ten obsahuje oxidační prostředek, který uzavírá spoje ve vlasu a natrvalo vytváří vlnu.

Po ztrvalení by se lokny neměly 48 hodin mýt a nemělo by s nimi být příliš manipulováno. V této době jsou velmi citlivé a náchylné k poškození. Celkový dojem pak vydrží tři až šest měsíců podle typu trvalé.

Kvalita vždy není za rozumnou cenu

Půjdeme rovnou k věci. Nejdůležitější je zdraví vlasů. Proto si – než zajdete k nejlevnější kadeřnici, která vlastní jen jeden druh trvalé a ještě ke všemu z drogerie – zjistěte, jakou trvalou potřebujete.

Je velký rozdíl mezi profesionální trvalou, kterou vám aplikují v kvalitním kadeřnictví, a tou volně dostupnou. Trvalá z drogerie je určená hlavně na silné a velmi zdravé vlasy. Přesto bude lepší, když budete hodná na své bohatství, které vám rámuje obličej, a spíše než na cenu vsadíte na kvalitu.

Jakou trvalou si zvolit?

Je lepší, když víte, co potřebujete a nespoléháte se na znalosti té které kadeřnice či kadeřníka. Samozřejmě se vší úctou k nim. Jsou tři základní druhy trvalé ondulace. Který druh je pro vás ten pravý?

Kyselá trvalá: Tvaruje vlasy poškozené nebo jemné. Dobrá je na vlasy odbarvené i po ondulaci. Jelikož působí mírně kysele, snižuje možnost poničení vlasů.

Alkalická trvalá: Vytváří rozkošné kudrny na silných a zcela zdravých vlasech.

Exotermická trvalá: Název je odvozen hlavně od způsobu provedení. Interakce tepla a preparační vody proniká hluboko do vlasu a modeluje ho. Exotermická trvalá je vhodnější pro zdravé vlasy. Nastiňuje efekt objemných a elastických kudrn.

Typy kudrn

Předtím, než zavítáte do salonu, promyslete si, jak má vaše hříva vypadat. Chcete drobounké kudrlinky, podlouhlé lokny, objemné kudrny nebo jen hustější vlasy? Už to víte? Tak hurá do kadeřnictví!

Parameter-Suche:
Marke
Stand
Výrobce
Ordnen nach
Der Preis
Anzahl
-7%
Valea Azuela Kalte Wolle mit Azulen Permanent Curl mit Azulen für graues und gefärbtes Haar 100 mlValea Azuela Kalte Wolle mit Azulen Permanent Curl mit Azulen für graues und gefärbtes Haar 100 ml
Valea trvalá ondulace pro šedivé a barvené vlasy. Slouží ke  kadeření a úpravě tvaru šedivých nebo barvených vlasů. Obsahuje přírodní azulen. Pro oslnivé vlny. Pro barevné či šedivé vlasy. Balení obsahuje studenou vlnu, tekutý fixater, houbičku a návod k  použití.
2.02 EUR
Sie erspaen 0.16 EUR (7%)
Auf Lager
Anzahl
minus
minus
ks
St.
-6%
Valea Herbala Kalte Wolle mit permanenter Locke aus Pflanzenextrakt für normales Haar 100 mlValea Herbala Kalte Wolle mit permanenter Locke aus Pflanzenextrakt für normales Haar 100 ml
Valea studená vlna Herbala slouží pro trvalou ondulace pro normální vlasy s rostlinným extraktem. Obsahuje rostlinný extrakt. Pro oslnivé vlny. Pro normální vlasy. Balení obsahuje 100 ml studenou vlnu, 100 ml tekutý fixater, houbičku a návod k použití.
2.44 EUR
Sie erspaen 0.15 EUR (6%)
Auf Lager
Anzahl
minus
minus
ks
St.
-6%
Valea Jita Permanente Welle aus kalter Wolle mit Wegerich-Extrakt für dunkles Haar 100 mlValea Jita Permanente Welle aus kalter Wolle mit Wegerich-Extrakt für dunkles Haar 100 ml
Valea trvalá ondulace pro tmavé vlasy s jitrocelovým extraktem. Slouží ke kadeření tmavých vlasů. Obsahuje přírodní jitrocel. Pro oslnivé vlny. Pro tmavé vlasy. Balení obsahuje 100 ml studenou vlnu, 100 ml tekutý fixater, houbičku a návod k použití.
2.44 EUR
Sie erspaen 0.15 EUR (6%)
Auf Lager
Anzahl
minus
minus
ks
St.
NEWSLETTER


© 2014 VMD Drogerie, Parfumerie CZ